Skip to main content

Meist

Estiko on üle 100-aastase ajalooga Eesti kapitalil põhinev peamiselt Tartus tegutsevate ettevõtete grupp. Estiko peamised tegevusalad on kinnisvara arendamise ja haldamise kõrval pakendite ja pakkematerjalide tootmine, majutusteenuste pakkumine ja energiatootmine.

Estiko sisenes taastuvenergia tootmissektorisse 2017. aastal. Tänaseks on Estiko Energia OÜ ehitanud üle Eesti 13 päikeseelektrijaama koguvõimsusega 2,3 MW. Päikesejaamade toodetud elekter liigub lõpptarbijale, elektrivõrku ja ka otseliini kaudu Estiko Grupi ettevõtete tarbimisse. Ehitatud päikeseelektrijaamadega oleme suutnud vähendada Eesti CO2 heidet 2500 tonni võrra ehk umbes sama palju, kui Tartu ühistransport aastas CO2 õhku paiskab.

2023. aastal alustab Estiko Energia Balti- ja Põhjamaade suurima päikesepargi ehitamist. Tartusse Raadile rajatav park hõlmab 106 hektarit ja suudab rohelise elektriga varustada keskmiselt pool Tartu linna majapidamistest.

Lisaks tegeleme pidevalt alternatiivsete ja uute lahenduste otsimisega, näiteks vesiniku kasutamine energiakandjana või elektrivõrgu stabiilsuse hoidjana, mis muutub eriti aktuaalseks 2025. aastast, kui Eesti eraldub Venemaa elektrivõrgust. Arenduses on veel mitmeid ideid, mis kõik toetavad rohelisema Eesti ja puhtama tuleviku saavutamist.

13

Päikseelektrijaama

3

MW koguvõimsus

2500

tonni vähendatud CO2 heidet