Skip to main content

Estiko Raadi päikesepargis peeti täna töömeeste tänamiseks „sarikapidu“, millega lõppes pargi esimeses etapis planeeritud päikesepaneelide paigaldamine.

Estiko Energia juhataja Ain Tammvere sõnul on Raadi pargi ehitustööd kulgenud plaanipäraselt. „Oleme jõudnud tänaseks nii kaugele, et esimeses etapis planeeritud ligi 15 000 päikesepaneeli on raamidele paigaldatud ning ootavad järgmisena omavahel ühendamist,“ sõnas Tammvere.

Hiinas toodetud paneelid toodi Raadile 26 rekkaga ning nende paigaldamine võttis aega 5 kuud. Märtsikuu jooksul peaks Raadile kohale jõudma alajaamad, mis on vajalikud päikesepargi ühendamiseks Elektrilevi põhivõrguga. Uus päikesejaam hakkab elektrienergiat võrku andma selle aasta suvel.

Ülejäänud pargiga käib arendustöö edasi. Estiko Energia pikaajalisem plaan on hakata Raadi jaamas toodetud roheenergiat väärindama, näiteks tootma rohevesinikku, mida saaks muuhulgas kasutada transpordis ja keemiatööstuse lähteainena. Lisaks uuritakse mitmeid tulevikuvõimalusi elektrienergia paremaks väärindamiseks.

Kogu Raadi päikesepark peaks valmima 2025. aasta suvel. Rajatava pargi peatöövõtja on Smartecon, kellega Estiko on koostööd teinud varemgi.