Skip to main content

Estiko Raadi päikesepargis algas novembri lõpus esimeste päikesepaneelide paigaldus, mis kestab veebruari lõpuni.

Estiko Energia juhataja Ain Tammvere sõnul paigaldatakse esimeses etapis 15 288 paneeli. „Paneelid tuuakse Raadile 26 rekkaga, milles igas ühes on üks konteiner,“ sõnas Tammvere. Eelmiseks nädalaks oli kohal 14 konteinerit.

Tammvere sõnul on Hiinas toodetud paneelide paigaldamine saanud tänaseks täistuurid sisse ja sellega on Raadil igapäevaselt ametis umbes 20 inimest. Paigaldatavate paneelide laius on 1,3 meetrit ja kõrgus pea 2,4 meetrit ehk sama kõrge kui Ain ülestõstetud kätega.

Endisele nõukogude sõjaväelennuvälja territooriumile ehitatav Raadi jaam võtab enda alla üle 100 hektari ning selle plaanitav võimsus on ligi 100 MW. Kuna päikesepaneelide tehnoloogia on pidevas arengus, ehitatakse esimeses etapis välja 10%.

Raadi päikesepargi rajamise peatöövõtja on Smartecon, kellega Estiko on koostööd teinud varemgi.

Uus jaam hakkab elektrienergiat võrku andma järgmise aasta suvel. Estiko Energia pikaajalisem plaan on hakata Raadi jaamas toodetud roheenergiat väärindama, näiteks tootma rohevesinikku, mida saaks muuhulgas kasutada Tartu linnatranspordis. Kogu Raadi päikesepark peaks valmima 2025. aasta suvel.